Herbicydy

Herbicydy – selektywne zwalczanie chwastów

Każdy ogrodnik lub przynajmniej posiadacz ogrodu wie, że do właściwego wyglądu ogrodu, potrzebne są właściwe narzędzia oraz nasiona traw. Przede wszystkim do pięknego trawnika konieczne są doskonałe nasiona traw, która będzie rosła ładnie i efektownie.

Oczywiście nie ma ogrodu, który nie miałby chwastów, zatem oprócz nasion i narzędzi, potrzebne są również preparaty na szkodniki czy chwasty. Najlepiej, jeśli mamy ekologiczne preparaty, żeby pozbyć się niechcianych lokatorów czy chwastów. Mogą przydać się nam również preparaty na mrówki. Bardzo ważnym elementem jest zwalczanie mchu, który co prawda nie rośnie wysoko, jednak jest dość uciążliwy, gdyż oblepia nie tylko drzewa czy elementy w ogrodzie, ale też dość spore połacie ziemi. Pozbycie się chwastów z ogródka może jednak być szkodliwe dla pozostałych roślin, dlatego warto zwrócić uwagę jakie preparaty stosujemy.

Obecnie wielu ogrodników wykorzystuje herbicydy, które mogą zwalczać selektywnie niektóre rodzaje roślin. Dzięki temu wyeliminujemy tylko niechciane rośliny.

W ogrodnictwie bardzo ważną rolę spełniają odpowiednie preparaty do nawożenia. To bardzo ważnie, ponieważ od tego zależy, czy rośliny będą nam rosły dobrze i czy nie będą miały jakichś chorób, czasem warto nawozić ziemię od wsadzenia nasiona. Wiele osób stosuje nawóz naturalny, jednakże nie wolno zapominać, że nie każdy ma szansę nawieźć swój ogród naturalnie ponadto nie każdy ma takie możliwości. Dlatego mnóstwo ludzi decyduje się na zakup nawozów sztucznych, które są równie dobre jak naturalne. Warto kupić preparat, który nie zawiera w swoim składzie chlorków, co sprawia, że można nawozić bardzo wiele roślin, gdyż wiele roślin jest bardzo wrażliwych na chlor a przy tym preparacie będą rosły doskonale. Innym równie dobrym nawozem jest florovit. To preparat, który ma bardzo mało azotanów. Z tego powodu jest on zalecany do gleb o niskim poziomie zakwaszenia. Warto stosować preparaty naturalne, które nie ingerują w strukturę gleby.