Herbicydy

Jak selektywnie usuwać chwasty?

Każdy ogrodnik wie jakim problemem mogą być chwasty. To samo dotyczy rolników. Występowanie dużej ilości chwastów sprawia iż plony są mniejsze. Mniejsze zbiory i mniejsza wydajność to mniejszy zarobek, dlatego obecnie stosuje się nowoczesne środki do zwalczania chwastów.

Dzięki nim możemy selektywnie usuwać rośliny niepożądane. Jest to bardzo dobry i sprawdzony sposób uporania się z natrętami. Warto pamiętać iż opryski tego rodzaju powinny być wykonywane w określonych porach roku.

Opryski w porach niesprzyjających mogą nie odnieść oczekiwanego skutku. Dlatego należy zapoznać się ze wskazówkami producenta. Decydując się na zakładanie ogrodu, czy jego gruntowną modernizację, wskazane jest używać środki dla zwalczania chwastów, gdyż na skutek przekopywania ziemi, czy użycia glebogryzarki, ich korzenie są pocięte, a to z kolei prowadzi do ich intensywnego wzrostu, niszcząc tym samym założony świeżo trawnik.

Czasem użyteczny będą herbicydy do zwalczania chwastów.

Należy pamiętać, że wyjątkowo rzadko zdarza się aby jednorazowe zastosowanie danego preparatu odniosło zakładany skutek, a przecież zależy nam na długotrwałym efekcie, zatem zwalczanie chwastów będzie zadaniem raczej długotrwałym. Naszą glebę możemy nawozić również takimi rzeczami jak obornik. Oraz tutaj pojawia się kwestia, jakie rozwiązanie jest uzasadnione ekonomicznie. Niektóre środki są tańsze, ale z racji mniejszej skuteczności trzeba je nabywać częściej, co podnosi koszty, jednak nasiona kwiatów lepiej kiełkują. Produkty z wyższej półki, jak regenerator do roślin domowych są droższe, ale proponują większą wydajność, a czas ich oddziaływania jest dłuższy, a więc wystarczy mniejsza ilość dokonanych zakupów takich środków. Jeśli mamy kłopot z kretami może zakupić specjalne preparaty na kreta. Takie same kwestie pojawiają się gdy dokonujemy zakupu materiałów ogrodniczych jak nasiona dla dzieci, sadzonki, podsypki, czy materiały o charakterze czysto budowlanym. W różnych ogrodach zastosowanie znajduje tkanina do ściółkowania.